W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim skuteczny marketing i rozpoznawalność marki na rynku. Tylko to daje realną szansę na osiągnięcie sukcesu, zwiększenie sprzedaży towarów oraz przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta. Chcesz dowiedzieć się, jak lakierowanie nakrętek wpływa na efekty strategii marketingowej firmy? Poznaj kluczowe korzyści wynikające z malowania nakrętek dla opakowań plastikowych i szklanych.
Gdzie stosuje się lakierowanie nakrętek? Kilka informacji w pigułce
Profesjonalne lakierowanie nakrętek opakowań produktów stosuje się przede wszystkim w branży kosmetycznej. Wszelkiego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne, zapachy, perfumy, mgiełki i wiele innych towarów zamkniętych w plastikowych oraz szklanych flakonach ma zdobione nakrętki. To jeden z elementów, który wpływa bezpośrednio na doznania konsumentów i ich decyzje zakupowe.
Oprócz przemysłu kosmetycznego, lakierowanie nakrętek znajduje zastosowanie w takich branżach, jak: motoryzacja (oryginalne kosmetyki samochodowe producenta), przemysł techniczny (opakowania farb) czy nawet przemysł spożywczy (niektóre opakowania produktów spożywczych mają wysoce estetyczne, malowane nakrętki, np. wyroby premium).
Dlaczego warto lakierować nakrętki?
Jest mnóstwo powodów, dla których warto zdecydować się na profesjonalne lakierowanie nakrętek. Najważniejsze korzyści wymieniamy poniżej, choć oczywiście kwestie skuteczności działań marketingowych są pierwszym czynnikiem determinującym opłacalność inwestycji w taką technologię produkcji opakowań towarów.
Ukrycie wad materiału bazowego
Dzięki lakierowaniu nakrętki można ukryć ewentualne wady materiału, z którego zostało wykonane opakowanie produktów wraz z nakrętką. Dzięki powłoce lakieru zlikwidujesz: linie płynięcia, linie łączenia, delikatne wciągi, zmatowania oraz płytkie rysy na powierzchni gotowego wyrobu. W ten sposób stworzysz wysoce estetyczny produkt, który przyciągnie uwagę potencjalnych klientów.
Możliwość wykonania wielu efektów kolorystycznych i dotykowych
W obrębie jednego produktu możesz wykonać wiele wybarwień, dzięki czemu ograniczasz koszty produkcji. Przykładowo: polakierowanie przemysłowe setek tysięcy nakrętek na jednej formie wtryskowej i tym samym tworzywie można podzielić na kilka efektów wizualnych uzyskiwanych po lakierowaniu. Dzięki temu jednorazowe zamówienie usługi pozwala na wykonanie nakrętek do trzech różnych odmian produktu. Wiele efektów wizualnych jest również niemożliwe do uzyskania poprzez proces wtrysku – choćby jednorodne ziarno metaliczne (najczęściej występują mocno linie płynięcia w procesie wtrysku z takim ziarnem), efekty zamszowe, powłoki typu kameleon czy nietypowe barwy. Forma wtryskowa zwykle wypolerowana jest na wysoki połysk, np. VDI2, co oznacza, że jedynym możliwym sposobem na uzyskanie matowej powierzchni jest nałożenie lakieru o wybranym poziomie matu.
Wysoki poziom estetyki
Poprzez lakierowanie nakrętek możesz uzyskać niesamowite efekty wizualne bezpośrednio na materiale poddanym oddziaływaniu lakieru. W ten sposób da się wykonać piękne zdobienia, przejścia, struktury, a nawet uzyskać efekt zamszowej powłoki nakrętki.
Popularne wykończenia materiału to:
- zamsz – soft touch oraz guma,
- powłoka UV – światłoutwardzalna w połysku, satynie lub macie,
- metaliczne ziarno o różnych gęstościach i wielkościach,
- wykończenia lustrzane i satynowe,
- imitacja metali poprzez lakierowanie ciekłe,
- powierzchnie połyskujące.
Jest też możliwość polakierowania nakrętek na powierzchnię typu kameleon oraz z szorstką strukturą, którą łatwiej utrzymać w dłoni. Możliwości jest naprawdę wiele, a to tylko jedna z wielu korzyści lakierowania nakrętek.
Wysoki poziom odporności nakrętek polakierowanych
Gotowy polakierowany produkt jest odporny na zarysowania, przebarwienia oraz blaknięcie w wyniku oddziaływania promieni słonecznych. Lakier stanowi barierę ochronną dla surowego tworzywa sztucznego. Warstwa lakieru na nakrętkach sprawia, że finalny produkt staje się znacznie wytrzymalszy.
Lakierowanie nakrętek w praktyce – opłacalność na wielu płaszczyznach
Ogólnie rzecz biorąc, proces lakierowania nakrętek ma sens głównie ze względów marketingowych, wizerunkowych oraz ekonomicznych. Polakierowana powierzchnia jest atrakcyjniejsza dla potencjalnego klienta, ułatwia sprzedaż, a także pozytywnie wpływa na poziom wytrzymałości gotowego opakowania produktu.
Zobacz inne artykuły: