Innowacyjne usługi lakierowania, w tym powłoki UV, oraz nowa hala produkcyjna

W 2021 roku zrealizowaliśmy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Zakup linii lakierniczej z oprogramowaniem oraz rozbudowa hali w miejscowości Ostroróg celem wdrożenia innowacyjnej technologii lakierowania”.
Przedmiotem projektu było wprowadzenie innowacyjnych usług lakierowania poprzez wdrożenie wyników prac B+R, rozbudowę hali oraz nabycie linii lakierniczej i oprogramowania sterującego linią. Zakupiona linia lakiernicza jest w pełni zautomatyzowaną linią natryskową z funkcjonalnością suszenia promiennikami podczerwieni (IR) oraz utwardzania powierzchni promiennikami UV.

Zautomatyzowana linia lakiernicza Fanuc / Wagner

Lakiernia przemysłowa BIT

Nanoszenie powłok PVD (sputtering / metalizacja)

W połowie roku 2017 zakończyliśmy realizację projektu inwestycyjnego polegającego na wdrożeniu innowacyjnej technologii napylania warstw metalicznych na powierzchnie polimerowe.
Technologia wykorzystuje metodę sputteringu do metalizacji szkła, metali i tworzyw sztucznych (m.in. ABS, ASA, PA, PP, PBT, PA6, PET i inne) różnymi metalami (m.in. tytan, chrom, aluminium, stal nierdzewna, miedź, mosiądz i inne) i ich związkami chemicznymi, dzięki czemu wprowadza nowe korzystne rozwiązania, które nie były wcześniej dostępne w rozwiązaniach alternatywnych, w tym: efekt wizualny, zapewnienie nanowarstwy mieszczącej się w każdych tolerancjach wymiarowych, ekologiczny proces usługi, krótki czas realizacji oraz barwienie bez konieczności lakierowania (dla metali nieutleniających się).
Technologia pozwala m.in. na miedziowanie, mosiądzowanie i chromowanie szkła – procesy idealne dla branży oświetleniowej i kosmetycznej.

Robot lakierniczy FANUC

W 2014 roku zrealizowaliśmy projekt pt. “Zakup uniwersalnej linii do lakierowania detali z tworzyw sztucznych”, który został dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.
Projekt objął wdrożenie nowej technologii finansowanej kredytem technologicznym. Łączna wartość inwestycji wyniosła 2 639 676,09 zł i została w pełni rozliczona.
W ramach inwestycji zakupiona została w pełni automatyczna linia lakiernicza, wyposażona w sześcioosiowego robota marki Fanuc z dwoma pistoletami malarskimi.
Linia posiada pełną regulację temperatury oraz wilgotności w kabinie i tunelu podsuszania, co pozwala na utrzymanie stałych, optymalnych warunków do malowania. Nastawy lakiernicze są stałe (programowane – osprzęt WAGNER) dla każdego projektu.
Posiadamy zaawansowany technologicznie park maszynowi i doświadczoną załogę

Poznaj naszą ofertę

Skip to content